Choď na obsah Choď na menu
 


Sanal Edamaruku odhalil „zázrak“, hrozí mu zatknutie

24. 4. 2012

Katolícka cirkev v Bombaji obvinila indického aktivistu Sanala Edamaruku z trestného činu rúhania. Obvinil totiž miestnu katolícku hierarchiu z účasti na podvode, keď vytvorila „zázrak“ na soche Krista. Edamaruku, prezident indického združenia racionalistov, odišiel do Bombaja 10. marca 2012 vyšetrovať z poverenia kanálu TV-9 údajný zázrak na soche ukrižovaného Krista, z ktorého nohy kvapká voda.

Stovky veriacich prichádzajú každý deň do kostola Panny Márie v Bombaji modliť sa pred sochou a zbierať vodu, ktorá odkvapkáva z jeho nohy.

Bádateľ zistil, že je to všetko podvod. Za pár minút jasne určil zdroj vody (únik z blízkej kúpeľne), ktorá kapilárne presakuje na nohy sochy.

Miestne cirkevné úrady obvinenie zo spoluviny na podvode odmietli a obvinil bádateľa z rúhania na rôznych policajných staniciach v Bombaji, aby bola istota, že polícia bádateľa zatkne.

Ten pripomína, že sa tak zasahuje do výkonu základného práva slobodného skúmania, ktoré je zakotvené v ústave Indie. „Nie je to nič nové, že sa biskupi snažia zlikvidovať svojho protivníka, keď im dôjdu argumenty. Prípad Giordana Bruna je viac ako názorný. Ale akokoľvek sa snažia, nemôžu zakryť poznatky vedy a historické fakty. A nie som sám. Sloboda prejavu je ohrozená budeme sa brániť!“, povedal bádateľ.

zdroj: http://richarddawkins.net

  

sanal.jpg