Choď na obsah Choď na menu
 


Videá

Príspevky

Ježíš je normálny!

20. 3. 2012

takeitjeasy.jpgRežisérka dokumentu Tereza Nvotová ako sedemročné dieťa milovala Ježiša. Vychovávali ju evanjelickí misionári. Dnes, vo svojich dvadsiatich rokoch prenikla do vnútra charizmatického kresťanského hnutia „Triumfálne centrum viery“, aby medzi jeho členmi zistila, prečo sa človek stane závislým na Ježišovi.

 

Ako žijú sliepky v chovoch 0, 1, 2 a 3?

25. 2. 2012

vajce.jpgSliepky v klietkovom chove sú natlačené v tesných klietkach, ktoré sú uložené v dlhých radoch v minimálne troch poschodiach. Aj úžitkové zvieratá si určite zaslúžia dôstojné životné podmienky a preto by sme nemali kupovať výrobky zo zvierat, o ktorých vieme, že boli týrané.

 

Porovnanie veľkosti hviezd

29. 10. 2011

hviezdy1.jpgToto video ukazuje, aké veľké sú niektoré hviezdy v porovnaní s našim Slnkom a aký je vesmír obrovský. Naša planéta naozaj nie je „stred vesmíru“...

 

Klimatická zmena

27. 10. 2011

klima1.jpgV súčasnosti je problematika klimatickej zmeny často používaným pojmom najmä v súvislosti s tzv. globálnym otepľovaním. Toto video v dvoch častiach ukazuje príčiny a následky súčasnej klimatickej zmeny.

 

Ľadová doba

25. 10. 2011

lad1.jpgĽadová doba je rôzne krátke či dlhé obdobie v dejinách Zeme, vyznačujúce sa väčším znížením teploty a s tým spravidla spojeným rozšírením plôch pokrytých ľadom a ľadovcami. Toto video vysvetľuje jej príčiny a spôsoby akými sa dajú zistiť minulé ľadové doby.

 

Minulosť Zeme

23. 10. 2011

zem1.jpgŠtvrtá časť série, ktorá opisuje pôvod vesmíru a života. Toto video bolo pôvodne zverejnené pod anglickým názvom The Story of the Earth Made Easy. Táto časť vysvetľuje, ako môžeme dnes zistiť minulosť našej planéty.

 

Vznik života

22. 10. 2011

bunka1.jpgTretia časť série, ktorá opisuje pôvod vesmíru a života. Toto video bolo pôvodne zverejnené pod anglickým názvom The Origin of Life Made Easy. Táto časť vysvetľuje, ako vznikli prvé živé organizmy na Zemi.

 

Vznik vesmíru

21. 10. 2011

vesmir1.jpgPrvá a druhá časť série, ktorá opisuje pôvod vesmíru a života. Toto video bolo pôvodne zverejnené pod anglickým názvom History of Our Universe. Prvé dve časti vysvetľujú, ako vznikol vesmír, slnečné sústavy a planéty.