Choď na obsah Choď na menu
 


Videá

Príspevky

Placebo efekt

3. 11. 2012

lieky.jpgBen Goldacre, lekár a autor kníh Bad Science a Bad Pharma, vysvetľuje čo je to placebo efekt a jeho úlohu pri lekárskych výskumoch a vo farmaceutickom priemysle.

 

Lawrence Krauss a vybuchujúce hviezdy

7. 9. 2012

svet1.jpgProf. Lawrence M. Krauss je americký teoretický fyzik, jediný fyzik v histórii, ktorému boli udelené najvyššie ocenenia všetkých troch amerických spoločností fyzikov. Toto video je z prednášky A Universe From Nothing, kde diskutuje s Richardom Dawkinsom na tému niečoho z ničoho, o hviezdach a vesmíre.

 

Bertrand Russell o náboženstve

4. 8. 2012

russell.jpgTento rozhovor s Bertrandom Russellom, držiteľom Nobelovej ceny, známym filozofom a matematikom, sa uskutočnil v roku 1959.

 

Korene všetkého zla - o náboženskom fanatizme

15. 7. 2012

korene1.jpgOxfordský profesor Richard Dawkins jednoduchými dôkazmi vysvetľuje, prečo môže náboženská viera byť nebezpečná a varuje verejnosť pred narastaním náboženského fundamentalizmu. V januári 2006 moderoval dokumentáciu s názvom „Korene všetkého zla?“ (Root of All Evil?).

 

Nepriatelia rozumu - o viere v nadprirodzeno

11. 7. 2012

enemies-of-reason.jpgRichard Dawkins je významný britský zoológ, evolučný biológ a aktivista za práva občanov bez vierovyznania. V dvojdielnom dokumentárnom filme „The Enemies of Reason“ (Nepriatelia rozumu) sa zameriava na nadprirodzeno a alternatívne liečiteľstvo.

 

21.12.2012: Deň ako každý iný

27. 4. 2012

planety.jpgOd začiatku nového milénia čoraz častejšie rezonuje rok 2012, s ktorým sa spájajú rôzne konšpiračné teórie. Vedec z NASA vysvetľuje, prečo sa nemáme čoho báť a prečo 21.12.2012 bude deň ako každý iný.

 

Rozhovor s AronRa

18. 4. 2012

aronra.jpgAronRa je momentálne jeden z najvplyvnejších kritikov náboženstiev a propagátorov vedy na internete. Zverejňuje vlastné videá na YouTube. Tieto krátke klipy vznikli z konverzácie dňa 30. júla 2011.

 

Rozhovor s Mattom Dillahunty

17. 4. 2012

dillahunty.jpgRozhovor bol natáčaný na Oklahoma Freethought Convention 31. júla 2011. Matt Dillahunty rozprával o svojej kresťanskej viere, jeho odpadlíctve, a jeho úlohe v relácii The Atheist Experience, ktorá je dostupná online z celého sveta.

 

Modlitby za Bobbyho

13. 4. 2012

bobby.jpgFilm vychádza zo skutočného života nábožensky zanietenej ženy Mary Griffith a jej cesty k postupnej akceptácii homosexuality milovaného syna Bobbyho. Keď dokonalú rodinnú idylku naštrbí jeho coming out, matka je presvedčená, že syna s Božou pomocou dokáže vyliečiť.

 

Jesus Camp - fanatizmus v praxi

23. 3. 2012

jesuscamp.jpgTakzvané „turíčne“ hnutia u nás nie sú veľmi známe, ale v Amerike spustili vlnu rozsiahlej duchovnej obnovy. Až takej, že od protestantov prešli a oslovili aj katolíkov. Týmto hnutím nežijú len dospelí, ale aj ich deti. A práve na ne sa zameriava dvojica režisérok Heidi Ewing a Rachel Grady.