Choď na obsah Choď na menu
 


Lesy bez odpadkov

20. 3. 2013

Milí priatelia,

pokiaľ vám nie je príroda ľahostajná a máte radi lesy bez odpadkov, môžete priložiť ruku k celoslovenskému dielu a v sobotu 23. marca o 9 ráno vyraziť vo vašom okolí do lesa s vreciami na odpadky a vyzbierať čo najviac bordelu, ktorý do lesa nepatrí.

Chceli by sme vás poprosiť, aby ste vyzbierané vrecia aj odfotili a spolu s opísanou lokalitou zaslali na adresu: odpadkyzlesov@gmail.com

Pôjde o veľké vopred dohodnuté vyzbieranie odpadkov v rámci celého Slovenska v rovnakom dátume. Naše krásne lesy si to zaslúžia.

Chceli by sme poprosiť ľudí, ktorí sa sem prihlásia, aby aspoň orientačne napísali miesto a lokalitu, ktorú by chceli vyzbierať.

Zároveň si nezabudnite vziať veľké odpadkové vrecia a rukavice. Bolo by veľmi fajn, ak by ste vyzbieraný odpad aj separovali, plasty, sklo, papiere a pod, tým ešte viac prispejete k dobrej veci.

Túto akciu budeme opakovať každého štvrť roka. Aktuálne termíny sa dozviete na stránke Projektu Život na Facebooku.

Galériu prečistených lesov zverejníme v sekcii fotografie na projekte Život. Pokojne tento event sharujte, keď nie vy, možno niekto z vašich kamarátov priloží ruku k dielu. Vopred ďakujeme za podporu.

Zdroj: Lesy bez odpadkov

  

les.jpg