Choď na obsah Choď na menu
 


Som proti tomu, aby pápež v tomto roku navštívil Slovensko

24. 2. 2012

Pápež by mal Slovensko navštíviť 3. až 5. júla 2012 a mňa skutočne zaujíma, že ako dlho ešte môže tento muž, ktorý sa necháva oslovovať „Svätý otec“ alebo zástupca Boha na Zemi naďalej verejne pôsobiť bez toho, aby bol riadne postavený pred súd? Je skutočne na čase, aby sa cirkevné ovečky prebudili zo svojho tvrdého spánku, pretože, do neba volajúce škandály, na čele predovšetkým škandál okolo zneužitia tisícov a tisícov detí a mladých ľudí po celom svete, kde cirkev dodnes neurobila potrebnú nápravu, ba naopak, pápež sa vraj považuje za nevinného.

Medzičasom majú viacerí právnici z rôznych krajín podozrenie, že Dr. Joseph Ratzinger zodpovedá za celosvetovo mocensky udržiavaný systém na zaretušovanie ťažkých sexuálnych prečinov kňazov, pretože ako kardinál (1981– 2005) riadil rímsku kongregáciu pre vieru (v minulosti veľko-inkvizičný úrad), kde už za čias Jána Pavla II. boli zhromažďované prípady zneužitia z celého sveta a namiesto ohlasovania a odovzdávania prípadov polícii, boli tieto prípady utajované a ututlávané. Tak to išlo celé desaťročia a ešte v roku 2001 poslal pán kardinál Dr. Ratzinger list všetkým biskupom o ťažkých prečinoch (Epistula de delictis gravioribus). V ňom boli prípady zneužitia dané pod „secretum pontificium“, niečo ako prísne tajné, pričom v prípade jeho porušenia možno vyvodiť ťažké cirkevné tresty (porovnaj otvorený list katolíckym biskupom). Právom preto mnohí právnici teraz požadujú od terajšieho pápeža, aby vyvodil osobnú zodpovednosť a postavil sa riadne pred medzinárodný súd pre ľudské práva v Haagu, alebo pred jeden z národných súdov v daných krajinách. Ďalší prečin, z ktorého je „Svätý otec“ obžalovaný je zákaz používať kondóm veriacim katolíkom v Afrike...

Pápež je tiež posledným absolutistickým samovládcom v Európe, pretože v jednej osobe zjednocuje vládcu, ktorý má v rukách judikatívnu, exekutívnu a legislatívnu moc.

Toto sú len niektoré z dôvodov, prečo som proti tomu, aby tento človek navštívil našu krajinu. Ďalší dôvod sa týka nespravodlivosti ohľadom financií. Pretože som presvedčený, že keď si ho slovenskí biskupi a pán prezident pozvali, tak by túto jeho veľmi drahú návštevu mali aj zaplatiť. Drahí krajania, otázka že z akých peňazí by sa financovala táto návšteva je zdrvujúca. Tušíte správne - z našich peňazí, teda všetkých občanov SR. Je jedno, že či Ste evanjelik, žid, letničný, ateista, moslim, svedok Jehovov, hinduista, alebo budhista, alebo jednoducho slobodný kresťan neprislúchajúci k žiadnej cirkvi alebo spoločenstvu ako je to v mojom prípade, - my všetci zaplatíme túto návštevu z našich daní! Tu jeden link na starší článok, aby ste si urobili obraz o tom, drahí krajania, aká bohatá je inštitúcia, ktorú pápež Benedikt XVI. spravuje.

Prečo nezaplatí svoju návštevu veľkoryso sám, ale nechá platiť jednoduchých občanov, ktorí často žijú z ruky do úst? Prečo neprinesie finančné dary a nerozdá ich chudobným v našej krajine? Veď on si to skutočne môže dovoliť.

Nespravodlivé je aj to, a to je môj úplne osobný dôvod prečo som proti tejto návšteve, že sa tento človek a celá jeho inštitúcia nazýva „kresťanskou“. Čo má táto inštitúcia spoločné s učením Ježiša Nazaretského, keď sa v Ježišovom učení aj v katolíckej biblii dočítam nasledovné podľa zmyslu: „Svätý je len Otec v Nebesiach..“ alebo: „Nikto sa nemá nazývať rabbim...“ alebo: „Nedá sa slúžiť mamonu aj Bohu...“ alebo: „Kto siaha po meči, mečom aj zahynie..“ (podporovanie, vedenie vojen pápežmi v minulosti, vojenský duchovní a iné) alebo: „Bohatý človek ťažko vojde do kráľovstva nebeského...“ a viacero ďalších citátov z evanjelia?

Keď jeho skutky sú proti kresťanskému učeniu, prečo sa potom nazýva kresťanským. To je pre mňa hrubé zneužívanie mena Kristus. Kto sa nazýva kresťanským, ten by nemal ustavične konať opak toho, čo učil a chcel Ježiš Nazaretský. Pre mňa je toto zneužívanie podobné ako keby napr. niekto kedysi vyvinul jedinečný produkt najvyššej kvality a priniesol ho na trh. Tento produkt mal najskôr veľké uznanie medzi spotrebiteľmi a vysoko si ho vážili. Avšak potom prišiel niekto iný a vytvoril pod menom pôvodného vynálezcu menejcenný produkt, ktorý teraz nesie to isté meno, ale je bezcenný, ba dokonca po krátkom použití ľuďom dokázateľne škodí. Toto je tiež jeden z dôvodov prečo som proti návšteve pápeža na Slovensku.

Chcel by som týmto článkom apelovať na všetkých politikov, ktorí sa po voľbách dostanú do parlamentu, aby zamedzili tejto návšteve a už teraz vyzývam pána prezidenta Gašparoviča a Konferenciu biskupov Slovenska, ktorí pápeža oficiálne pozvali, aby svoje pozvanie buď odvolali, alebo zaplatili z vlastných peňazí! Zároveň vyzývam všetkých čitateľov tohto článku, aby ho podľa možnosti pomohli rozšíriť všetkým svojim známym prípadne aj na sociálnych sieťach, aby sme spoločne vytvorili silný protipól tejto veľmi nespravodlivej veci a prispeli tiež možno k otvoreniu očí mnohých spoluobčanov.

Andrej Biras

zdroj: dolezite.sk