Choď na obsah Choď na menu
 


Verejný protest: Slobodu pre BenBaze

17. 5. 2013

Abdel Aziz Mohamed Albaz (BenBaz) je ateista a humanista, ktorý žije v Kuvajte. Nedávno bol zatknutý a odsúdený k jednému roku väzenia, núteným prácam a deportácii len preto, že písal blog o ateizme. Nikto by nemal byť väznený len preto, že verí alebo neverí v nejaké náboženstvo. BenBaz nikoho nezranil, nič neukradol, nič nezničil. Je to len vzdelaný človek, ktorý nenásilným spôsobom napísal svoj názor.

Budúci týždeň vo štvrtok organizuje štátny Ústav medzinárodných vzťahov konferenciu o islamofóbii v Českej republike a Európe. Partnerom konferencie je ambasáda Kuvajtu. Domnievame sa, že je vysoko nemorálne a urážlivé debatovať o islamofóbii s niekým, kto brutálne potláča slobodu prejavu a vyznania vo svojej vlastnej krajine - s niekým, kto nerešpektuje práva druhých, ale sám ich od nich vyžaduje.

Je dôležité ukázať podporu BenBazovi, ktorý práve teraz trpí vo väzení, zatiaľ čo v Prahe bude prebiehať priateľské stretnutie s jeho väzniteľmi. Občianske združenie ateistov Českej republiky preto pripravuje protestnú akciu, ktorá sa koná 23. mája 2013 v 8:30 hod., Loretánské náměstí 5, Praha.

Podporte prosím túto akciu účasťou alebo jej zdieľaním na facebooku.

   

benbaz.jpg