Choď na obsah Choď na menu
 


Petícia na podporu indického skeptika Sanal Edamaruku

20. 6. 2012

V apríli sme informovali o tom, že indický skeptik a moderátor Sanal Edamaruku odhalil skutočný pôvod katolíckeho „zázraku“, ktorý je len presakujúca kanalizácia. Situácia sa odvtedy vyvinula veľmi nepríjemným smerom. Potom čo v televízii prezentoval tento podvod, zúčastnil sa vyhrotenej televíznej debaty s katolíckym kňazom Augustinom Palettom. Tento kňaz sa vôbec nevyjadril k otázke zázraku, ale celý čas sa vyhrážal Sanalovi zákonom o rúhaní, ak sa neospravedlní.

Toho sa chytila jedna organizácia bigotných katolíkov a trestné oznámenie skutočne podala. V súčasnej dobe čelí Sanal väzbe. Každý deň telefonujú jeho právnikom, aby sa prihlásil na policajnej stanici k výkonu väzby. Väzbu nechcú na jeho žiadosť zrušiť oficiálne preto, že mu vonku hrozí nebezpečenstvo. Katolícka cirkev potom čo celú kauzu vyvolala a spôsobila toto utrpenie, samozrejme oficiálne mlčí. Sanal kvôli hrozbe väzby odletel do Helsínk, kde sa v súčasnosti zdržiava. Tento prípad skeptika, ktorý je za svoje presvedčenie a pravdu prenasledovaný, žiaľ nie je vo svete jediný.

Existuje petícia, ktorá žiada bombajskú arcidiecézu, aby zakročila a stiahla trestné oznámenie, ktoré podali niektorí jej členovia. Petíciu prosím podpíšte.

Sanala môžete podporiť aj finančným darom na jeho obhajobu. Zvážte prosím aj túto možnosť.

zdroj: OSAČR, Friendly Atheist

  

sanaled.jpg