Choď na obsah Choď na menu
 


Aktivity

Príspevky

Zhromaždenie EHF v Utrechte

29. 6. 2012

ehf3.jpgV Utrechte (Holandsko) sa v máji tohto roku stretli humanisti z celej Európy, aby plánovali svoju budúcu politiku. Za klub Mladých humanistov SP sa stretnutia zúčastnil predseda Ivan Hamráček.

 

Petícia na podporu indického skeptika Sanal Edamaruku

20. 6. 2012

sanaled1.jpgV apríli sme informovali o tom, že indický skeptik a moderátor Sanal Edamaruku odhalil skutočný pôvod katolíckeho „zázraku“, ktorý je len presakujúca kanalizácia. Existuje petícia, ktorá žiada bombajskú arcidiecézu, aby stiahla trestné oznámenie, ktoré podali niektorí jej členovia. Petíciu prosím podpíšte.

 

Ceny humanistov 2012

18. 6. 2012

ceny-humanistov2012.jpgSpoločnosť Prometheus už po piatykrát zorganizovala slávnostné odovzdávanie výročných cien humanistov. Akcia sa konala v sobotu 16. júna 2012 vo Faustovej sieni Apponyiho paláca Múzea mesta Bratislavy.

 

Nevpustime dogmu do európskeho výskumu

10. 6. 2012

bunky1.jpgEurópska Humanistická Federácia (EHF) začína veľkú kampaň na odstránenie obmedzení náboženskej povahy z európskej politiky v oblasti výskumu.

 

Petície na Avaaz.org

14. 4. 2012

avaaz.jpgAvaaz je medzinárodná mimovládna organizácia, ktorá pripravuje rôzne kampane na internete, prevažne na tému ochrany ľudských práv a ochrany prírody. Súčasťou kampaní sú aj internetové petície, ktoré môžu podpísať ľudia z celého sveta. Na dve z nich tu chceme upozorniť.

 

Jarná rovnodennosť 2012

7. 4. 2012

jar1.jpgJarná rovnodennosť je jeden z dvoch dní za rok, počas ktorých sú svetlá časť dňa aj noc takmer rovnako dlhé. V tento deň na severnom póle po prvýkrát po šiestich mesiacoch vychádza Slnko – končí sa polárna noc a nastáva polárny deň. Na južnom póle nastáva presne opačný jav.

 

IHEU protestuje proti zatknutiu Indonézana za „rúhanie“

27. 1. 2012

iheu.jpgMedzinárodná humanistická a etická únia (IHEU) žiada indonézsku vládu, aby zaručila slobodu a bezpečnosť indonézskeho občana Alexandra Aana, ktorý bol zatknutý za „rúhanie“. IHEU tiež informovala Organizáciu Spojených národov o tomto prípade.

 

Vystúpenie z cirkvi

30. 12. 2011

presov1.jpgVystúpiť z katolíckej cirkvi sa už dá aj cez internet. Všetky potrebné informácie nájdete na stránke zbohom.net. Stačí napísať svoje meno a priezvisko, zadať faru, v ktorej prebehol krst, a vygenerovať tlačivo. To podpísané žiadateľom posielate na faru ako klasický list.

 

Sviatky zimného slnovratu 2011

13. 12. 2011

slnovrat1.jpgPôvod Vianočných sviatkov je v oslavách zimného slnovratu ešte spred kresťanských dôb. Klub Spoločnosti Prometheus Banská Bystrica sa preto rozhodol vylepiť plagáty, ktoré na tento fakt upozorňujú. Dnes by sa malo 10 plagátov objaviť v autobusoch MHD, a tiež plánujeme roznášať letáky.

 

Valné zhromaždenie Spoločnosti Prometheus 2011

27. 11. 2011

vzsp1.jpgValné zhromaždenie Spoločnosti Prometheus (SP), ktoré sa schádza v dvojročných intervaloch, sa uskutočnilo v Martine dňa 12. novembra 2011. Miestom konania boli priestory Astronomickej pozorovateľne Milana Rastislava Štefánika pri Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha na Malej hore.